Отборът на Украйна постигна зрелищна победа с 3:2 като гост на Северна Македония,

...

Украйна сащиса Северна Македония с пълен обрат насред Скопие

Отборът на Украйна постигна зрелищна победа с 3:2 като посетител на Северна Македония, откакто изоставаше в резултата на почивката с два гола.

Срещата бе от програмата на Група “С ” в квалификациите за Евро 2024 в Германия.  По този метод след два изиграни мача Украйна и Северна Македония имат по три точки в групата си, колкото има и вторият Италия, който в този кръг почива.

Северна Македония влезе в срещата въодушевено и след напън първоначално поведе в 31-ата минута, когато съдията уточни бялата точка. Зад топката застана Енис Барди и той бе праволинеен, реализирайки дузпата.

Съвсем скоро падна и втори гол. В 39-ата минута Елиф Емас бе най-съобразителен и повиши преднината на югозападните ни съседи.